ПАМ’ЯТКА «П’ЯТЬ ШЛЯХІВ ДО СЕРЦЯ ДИТИНИ»
Дотик – один із найважливіших проявів любові людини.
Слова заохочення – коли ми хвалимо дитину то дякуємо їй за те , що вона зробила, чого досягла сама. Пам’ятайте: кожне схвалення має бути обґрунтованим і щирим.
Час – це ваш дарунок дитині. Ви ніби говорите їй: «Ти мені потрібна». Інколи діти роблять погані вчинки саме для того, щоб батьки звернули на них увагу.
Подарунок – це символ любові тоді, коли дитина відчуває, що батьки справді турбуються про неї. Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Подарунки не обов’язково купувати, їх можна знаходити, робити самим.
Допомога – кожного дня діти звертаються до вас із різноманітними запитаннями, проханнями. Завдання батьків – почути їх і відповісти. Якщо ми допомагаємо дитині й робимо це з радістю, то душа її наповнюється любов’ю.
ЯК ВИХОВАТИ ЧЕСНІСТЬ У СВОЄЇ
ДИТИНИ?
Порада 1. Вірте вашій дитині.
Як правило, діти на довіру відповідають довірою, а якщо їх обманять не зрозуміють цього. Хай дитина відчуває і знає, що ви йому вірите. Нехай дитина знає та відчуває, що ви йому вірите.
Порада 2. Поясніть, що на правді тримається світ, на дитячій мові – вона корисна.
Люди живуть у злагоді, якщо довіряють один – одному.
Порада 3. Не створюйте ситуації для обману.
Уникайте двояких запитань, коли легше сказати неправду, чим правду.
Порада 4. Не вчиняйте принизливих допитів.
Порада 5. Винагороджуйте правдивість.
Якщо ваш малюк зізнався вам, то покажіть йому свою радість : «Я радію від того, що ти чесна людина, тому що ти сказав ПРАВДУ».
Порада 6. Показуйте приклад чесності.
Чи просите Ви відповідати по телефону, що вас немає вдома ?
За своєю природою діти чесні. А обман дітей ми провокуємо самі. Спочатку – провокуємо, апотім, якщо дитині раз за разом вдається уникати неприємностей завдяки своїм “казочкам”, вони звикають брехати.